Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NECHCE SE VÁM ČÍST? RECENZI NA FURIOSU SI MŮŽETE POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Hvězdným hostem IV. Festivalu tanečních filmů bude režisérka Clara van Gool

IV. ročník Festivalu tanečních filmů se uskuteční 23. – 25. dubna v pražském kině Lucerna. Z prvních zveřejněných programových taháků je zřejmé, že půjde o výjimečnou událost pro všechny milovníky tance a filmu. Během tří dnů budou mít příležitost na jednom místě vidět desítky filmů dance for camera a taneční dokumenty z celého světa a setkat se s výraznými osobnostmi tohoto žánru.

festival tanečních filmů 2015 logoHlavní ženskou hvězdou bude režisérka Clara van Gool, kterou proslavil taneční film Enter Achilles s věhlasnou britskou skupinou současného tance DV8. Festival nabídne retrospektivu filmů Clary van Gool, ve které nebude chybět kultovní Enter Achilles ani další režisérčiny snímky Reservaat, Up At Down, Coup De Grace a Between two houses. Clara van Gool přijala pozvání organizátorů festivalu a do Prahy přijede osobně (od 19. do 25. 4.) „Filmy jako Reservaat patří mezi moje rané práce. Vytvořila jsem je ještě předtím, než se taneční film stal žánrem. Filmy Up At Down a Coup de Grace jsou oba adaptacemi tanečních představení. Snažila jsem se v nich, jako koneckonců ve všech mých pracích, vyprávět příběh tělem bez použití dialogů,“ říká Clara van Gool a dodává: „V Praze jsem byla před třiceti lety a mé vzpomínky na ni jsou černobílé. Teď se konečně těším na barvy města.“

Letošní Festival tanečních filmů zahájí slavnostní premiéra filmu Michala Cabana a Vojtěcha Kopeckého Naučená bezmocnost. Součástí programu budou portréty choreografů, které představí vlámskou choreografku Ann van Den Broek a Vincenta Petersona, choreografa Michaela Jacksona, Madonny, Cirque du Soleil a dalších hvězd světového šoubyznysu.

www.tanecnifilmy.cz

připravil: JG, totalfilm.cz
zdroj: M. Faustová, 2media

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast