Jiří Bartoška odhalil oslavu 50. ročníku festivalu v Karlových Varech – každý bude VIP hostem

Prezident festivalu MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška dnes v Praze představil především podrobnosti o oslavě 50. výročí festivalu. Zdůraznil, že oslava je věnována především jeho dlouholetým divákům, kteří 22 let vytvářejí jeho neopakovatelnou atmosféru. 

KVIFF

“Skoro polovina z nás připravuje festival ve stejném obsazení, jako když jsme jej začali před 22 lety dělat. 50. výročí by měla být především oslava filmu a diváků, kteří 22 let vytvářejí jeho atmosféru,” řekl Bartoška.

Festival připravil open air oslavu před hotelem Thermal. Její součástí bude i velký koncert skupiny Lucie (3. července). Před hotelem bude postavena velká stage. Vladimír 518 připravil velkou světelnou show, která rovněž festival bude zahajovat.
Česká televize připravila dokument o historii festivalu Filmová lázeň. Promítat se bude na Mlýnské kolonádě. Dokument natočil Miroslav Janek. ČT navíc odvysílá slavnostní zahájení přímým přenosem. U příležitosti jubilea festivalu vychází teké nová kniha Evy Zaoralové Příběh festivalu.
Cenu prezidenta festivalu za přínos kinematografii dostane Iva Janžurová.
Výročí ozdobí i nová znělka, ve které si zahraje loňský hvězdný host Mel Gibson. Natáčet se bude počátkem května pod taktovkou režiséra Martina Krejčího.

Jednu oslavu už má ale festival úspěšně za sebou. A ne malou. Konala se ve čtvrtek 23. dubna přímo v mekce filmového průmyslu. Párty Variety a KVIFF navštívili v Los Angeles herec Jude Law, který se netají tím, že je velkým přítelem a podporovatelem karlovarského festivalu,  je držitelem Ceny prezidenta MFF Karlovy Vary z roku 2010 a účinkuje také v jedné z festivalových znělek.

Karel Och, Jude Law, Kryštof Mucha

Karel Och, Jude Law, Kryštof Mucha

Mezi hosty oslavy v Los Angeles byla také herečka Jacqueline Bissetová, hlavní představitelka legendárního, Oscarem oceněného Truffautova snímku Americká noc. Jacqueline Bissetová v roce  2004 na festivalu převzala Cenu města Karlovy Vary.

Zástupci karlovarského festivalu na party v restauraci Soho House přivítali i mladou herečku Holliday Graingerovou, kterou čeští diváci mohli nedávno vidět v nové verzi pohádkového příběhu Popelka, kde si zahrála jednu z nevlastních sester titulní postavy nebo v seriálu Borgiové. Večera se zúčastnila i řada novinářů a filmových kritiků.

Historie karlovarského festivalu zde

foto: IMEH AKPANUDOSEN/ Getty Images/ KVIFF/ Variety, archiv, reprofoto ČT