Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Anifilm | Den třetí – tipy na čtvrtek

Uplakanou středu střídá v Třeboni slunečné ráno. Čtvrtek nabízí opět bohatý program. Kromě filmového programu pro vás festivalový štáb připravil i zajímavé workshopy, přednášky a prezentace. Za zmínku stojí třeba prezentace Grafika ČT (13.30 – Loutkové divadlo).

ČT - Déčko - grafika

ČT – Déčko – grafika

Tématem prezentace bude představení širokého spektra výtvarných řešení pro grafickou výbavu pořadů na televizních stanicích ČT1, ČT2, ČT24, ČT art a ČT sport. 2D animace, 3D grafika, mapping. Náročná obrazová postprodukce i jednoduché řešení postavené na kreativitě a hře s médiem. Každý kanál vyžaduje jiný přístup a tak výběr z prací přináší velké množství nápadů a jejich zpracování. Prezentace, kterou přednesou Denisa Kollárová, ředitelka marketingu a artdirektoři a grafici ČT Miroslav Žáček, Vojtěch Buchta, Petr Černý, bude doplněna o projekce jednotlivých prací a komentářem odhalujícím pozadí jejich vzniku, hledání adekvátního výtvarného zpracování i peripetie s jejich realizací.

Ale zpátky k filmům. Ve 12.30 je ve Světozoru přichystána další soutěžní projekce. Svérázně kreslený snímek mistra japonského anime filmu Příběh o princezně Kaguje Isao Takahaty vypráví příběh nádherné princezny Kagujy, kterou jednoho dne jako maličkou najde muž v zářícím stonku bambusu. Donese ji domů a se svou ženou začne dívku, které rychle roste v neodolatelnou krásku, vychovávat jako vlastní. Tajemná princezna, která je zřejmě nadpozemského původu, uchvacuje každého, s kým se setkává, avšak události se dají do pohybu a ukazuje se, že se dívka musí konfrontovat s trestem za své provinění. Dramatický snímek plný fantazie okouzlil diváky i kritiku na celém světě a přinesl autorovi – vedle dalších cen a téměř tří desítek nominací – dokonce nominaci na Oscara.

Šutry v kapsách

Šutry v kapsách

V 17 hodin ve Světozoru startují Šutry v kapsách. Mladá, pohledná a vzdělaná žena se zamiluje do dobrodružného podnikatele, o třicet let staršího než je ona. S manželstvím ale přijde i velká žárlivost a manžel skrývá Annu v lese, daleko od ostatních lidí, kde mu žena porodí osm děti. Těžce je zasáhne Velká hospodářská krize. Následně je Lotyšsko obsazeno Sověty, nacisty a pak znovu Sověty. Anna statečně čelí všem těžkostem, pohání ji její mládí, ale něco uvnitř ní je zásadně špatně. A pak, o několik let později se Signe, mladá umělkyně, ptá svého otce: „Jak zemřela má babička?“ Otec i jejích sedm sourozenců je vyhýbavých. Pojme tedy podezření, že její babička spáchala sebevraždu. Zkazky z rodinné historie vyjevují psychické problémy. Sama Signe trpí depresemi. Tři z jejích sestřenic se potýkají se šílenstvím. Může existovat souvislost mezi Annou a čtyřmi vnučkami?
Večer ve Světozoru bude věnován 100 letům švédské animace.

Od 10.30 se v Divadle J. K. Tyla promítají téměř nepřetržitě bloky se soutěží studentských a krátkometrážních filmů  v 19.30 je přichystána přehlídka filmů nominovaných na Cenu Cartoon d´Or 2014. Ve Schwarzenberském sále v 15.30 začíná projekce filmu Legendy staré Prahy Ondřeje Žatečky, zpracovávající nespočet staropražských pověstí.

Na Masarykově náměstí přijdou ve 21 hodin Tučňáci z Madagaskaru.

Nezapomeňte, že si na naší facebookové záložce můžete zasoutěžit o jednodenní akreditaci.

Kompletní festivalový program najdete zde

Aplikace Anifilm pro mobil:
Google Play
AppStore

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast