Nepřehlédněte

50. MFF KV | Bratři Hádkové, Udo Kier a Mark Cousins

Úterní den odstartujte na KVIFF Talks s libanonskými režiséry a producenty, kteří uvádí své filmy v sekci Týden libanonského filmu, v 10.30 ve Vodafone Lounge hotelu Thermal. Kryštof a Matěj Hádkovi budou rozdávat své podpisy během autogramiády na stánku RWE u Mlýnské kolonády ve 14h.

O hodinu později si s nimi ještě můžete dát Čaj o třetí v Domě ČT. Společně s nimi tam i režisér Jan Prušinovský a další herci představí film Kobry a užovky. Toto drama dnes v mezinárodní premiéře soutěží o Křišťálový globus (17.00 Velký sál). Ve světové premiéře je dnes uváděn i další film z Hlavní soutěže, koprodukční drama Box (20.00 Velký sál)

Box

Box

Soutěž Na východ od Západu v úterý představí v mezinárodní premiéře polský snímek Mezi námi dobrý (16.00 Městské divadlo) a ve světové premiéře maďarsko-německé drama Středeční dítě (18.30 Městské divadlo). Na festival se dnes vrátí německý herec Udo Kier, aby uvedl světovou premiéru filmu Zero (16.00 Městské divadlo).

Udo Kier

Udo Kier

Ve 14h uvede Anton Klimov vrcholné drama své předčasně zesnulé matky Larisy Šepiťko, Vzestup. Přijďte se podívat na příběh partyzánů inspirovaný Biblí do Velkého sálu. Dále je pro vás připraven úvod i debata k premiéře českého filmu David (19.00 Kongresový sál) od režiséra Jana Těšitele, který soutěží v sekci Fórum nezávislých.

Mark Cousins

Mark Cousins

Nezapomeňte ani na mezinárodní premiéru britského filmu Já jsem Belfast, kterou osobně s dalšími tvůrci představí režisér Mark Cousins, další z filmařů, kteří se do Varů rádi vrací. Večer v 21.30 v Malém sále nekonformní japonský režisér Sion Sono během Šesti blízkých setkání konečně prozradí, proč si za film svého srdce vybral Babe – galantní prasátko.

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: