Nepřehlédněte

50. MFF KV | Richard Gere naposledy a světová premiéra Domácí péče

Třetí horký den na karlovarském festivalu nabídne australský snímek Partyzán ve velkém sále (11.30), který uvede delegace s režisérem Arielem Kleimanem a mladým hercem Jeremym Chabrielem. V hlavní soutěži se dnes také představí drama Babai (14.00 – Velký sál) a Píseň písní (17.00 – Velký sál).
Čaj o třetí v Domě ČT nabídne setkání s tvůrci filmu Domácí péče (20.00 – Velký sál). Konkrétně s režisérem Slávkem Horákem a herci Alenou Mihulovou, Tatianou Vilhelmovou a Bolkem Polívkou.

George A. Romero promluví na KVIFF Talks a Richard Gere uvede film Franny. Soutěž Na východ od Západu ve světové premiéře uvádí koprodukční mozaiku Ty mě nosíš (15.00 Městské divadlo) a polské drama Chemo (18.30 Městské divadlo) o hledání lásky i boji se smrtelnou nemocí. V 16.00 se v SadechKarla IV. koná odhalení místa Václava Havla a v hotelu Thermal se v 18.30 zveřejní výběr Filmových cen Evropského parlamentu LUX 2015 (18.30 hotel Thermal).

Richard Gere ve filmu Franny

Richard Gere ve filmu Franny

Richard Gere spolu s režisérem Andrew Renzim naposledy pozdraví diváky před projekcí snímku Franny (22.30 Velký sál). O půlnoci zakončí třetí festivalový den světová premiéra Nenasytné Tiffany v Kině Čas.