50. MFF KV | Startuje hlavní soutěž a Gere uvede Pretty Woman v letním kině

Druhý festivalový den nabízí plné penzum projekcí a první promítání snímků v Hlavní soutěži. A nejen to. Přichystáno je spousta doprovodných akcí. V 17 hodin má ve Velkém sále premiéru komedie Heil, která se vysmívá neonacistům. Ve 20 hodin je v témže sále přichystána i světová premiéra dramatu Antonia. Herec Ben Mendelsohn s režisérem Ryanem Fleckem osobně ve Velkém sále ve 22:30 uvedou film Hazardní hráči.

Ben Mendelsohn a Ryan Reynolds ve filmu Hazardní hráči

Ben Mendelsohn a Ryan Reynolds ve filmu Hazardní hráči

Jiří Bartoška a další známé tváře se budou tradičně potit v sedle před hotelem Thermal akci Pomáhej pohybem. Podpořit je můžete ve 14 hodin a zároveň sami podpořit Alianci žen s rakovinou prsu a Nadaci policistů a hasičů.

Jiří Bartoška na akci Pomáhej pohybem

Jiří Bartoška na akci Pomáhej pohybem

Čaj o třetí s  Jolkou Krásnou nabízí v Domě České televize setkání s režisérem česko-polského filmu Cesta do Říma Tomaszem Mielnikem a herečkou Berenikou Kohoutovou. Jmenovaná komedie o absurdní cestě vlakem do římské metropole zároveň oficiálně odstartuje soutěžní sekci Na východ od Západu. Světová premiéra Cesty do Říma proběhne v 18.30 v Městském divadle. Druhého zástupce z této soutěžní sekce, kyrgyzský snímek Nebeští nomádi, můžete rovněž ve světové premiéře vidět na tom samém místě od 16.00. V 18.30 je v Kině Čas přichystána projekce filmu Palio – za účasti režisérky Cosimy Spender a střihače Valeria Bonelliho.

Umrika

Umrika

Laskavý snímek Umrika, ověnčený Cenou diváků na letošním festivalu Sundance, uvede v 14h ve Velkém sále režisér Prashant Nair spolu s herci Surajem Sharmou a Tonym Revolorim.

Jiří Bartoška a Richard Gere

Jiří Bartoška a Richard Gere

Richard Gere přijde za diváky ve 23.00 do Letního kina, pozdravit je na projekci komediálně romantické klasiky Pretty Woman. Ve 14 hodin čekáme na jeho tiskovou konferenci v hotelu Thermal.

Podrobný program festivalu najdete zde

připravil: AC, totalfilm.cz
foto: Film Servis Karlovy Vary, Totalfilm.cz, archiv