ČT uvede Prezidenta Blaníka dva měsíce po kinopremiéře

Nestandardně rychle po uvedení v kinech (od 1. února) se na televizní obrazovce objeví premiéra filmu Prezident Blaník. Satirickou komedii o nedávné prezidentské volbě uvede ČT1 v neděli 8. dubna od 20:15 hodin.

Lobbista Tonda Blaník se z internetu dostal na plátna kin a odtud příští týden na televizní obrazovky. Celovečerní snímek, jenž se odehrává na pozadí druhé přímé volby prezidenta, navazuje na úspěšný internetový seriál Kancelář Blaník. Fiktivnímu kandidátovi se ve filmu sice podařilo získat sto tisíc podpisů potřebných ke kandidatuře na Hrad, podpisové archy ale nezvládl na Ministerstvo vnitra doručit včas. Rozhodne se tedy zatahat za nitky a podpořit jiného kandidáta. Konkrétně jakéhokoli, který vyhraje.

„Stejně jako v případě seriálu mohou diváci očekávat zábavný a groteskní pohled na naši politiku. Prezident Blaník je komedií, filmem, který reflektuje naši společnost s nadhledem a nadsázkou,“ říká režisér snímku Marek Najbrt a dodává: „Scénář filmu Prezident Blaník vznikal a rostl spolu s vývojem kampaně. Sledovali jsme aktivity kandidátů a snažili se s nimi dostat do kontaktu. Natáčení skončilo až v období mezi prvním a druhým kolem volby právě proto, abychom byli co nejaktuálnější.“

Vedle hlavních aktérů Marka Daniela, Halky Třešňákové a Michala Daleckého se ve filmu objevují také osobnosti z českého kulturního a politického světa, jako jsou například Tomáš Klus, Olga Sommerová, Ladislav Špaček, Roman Vaněk nebo Jakub Železný, a všech devět kandidátů na prezidenta.
Snímek vznikal v koprodukci společnosti Negativ, Seznam.cz a České televize.

Podle údajů společnosti Falcon, která snímek uvedla do kin, vidělo film do včerejšího dne 171 605 diváků.

-red-
video: Totalfilm.cz, Falcon, Česká televize, Negativ, Seznam.cz © 2018