Nepřehlédněte

Jak se dabuje marvelovka? V zákulisí Venoma (video)

Poprvé jsme se podívali do zákulisí dabingu marvelovky. Venom vejde do českých kin už tento čtvrtek 4. října. A vy teď máte jedinečnou možnost podívat se do zákulisí dabingu. Podívejte se na práci Petra Lněničky (Tom Hardy), Pavly Beretové (Michelle Williams) a Rize Ahmeda (Daniel Bambas). České znění adaptace známých komiksových příběhů vznikalo ve studiu Virtual v režii Vladimíra Žďánského.

Přestože Petr Lněnička má téměř shodný hlas jako Tom Hardy, fanoušci na sociálních sítích mohou vyjadřovat obavy z toho, že Petr nezvládne nadabovat velmi hluboký Venomův hlas, který slyší v originále. Zvládne. Jeho hlas se ve studiu upravuje, stejně jako v originále hlas Venoma.

O postavě Annie směla dabérka prozradit pouze to, že má ve filmu bližší vztah s Eddiem (Tomem Hardym), a že je právnička. Proto se Pavla rozpovídala o tom, jak reagovala (nebo spíše nereagovala) na nabídku dabovat jednu z hlavních rolí filmu natočeného podle komiksu Marvel.
Anne je na začátku příběhu filmu Venom přinucena se s Eddiem kvůli jeho nevlídnému chování rozejít. „Přestože ho miluje, nedokáže už dále strpět jeho příšerné chování,“ vysvětluje Michelle Williams. „Ale jejich láska nevymizela, a jedná se tedy o pouto, které oba v průběhu filmu spojuje.“ Co se spolupráce s Tomem Hardym týče, byla Williams z této příležitosti nadšená a ochotně se postavila výzvám, které to obnášelo. A stejně jako Michelle si pochvaluje spolupráci s Tomem Hardym, i dabérka Pavla se pozitivně vyjadřuje ke svému dabingovému „partnerovi“. Ti dva se ale místo před kamerou potkávali jen ve dveřích dabingového studia Virtual.

Tvůrci filmu svého nemorálního, ale stylového padoucha nalezli v britském herci, rapperovi a aktivistovi Rizovi Ahmedovi, držiteli Zlatého glóbu. Na první pohled se zdá, že je Carlton Drake vědec, filantrop a vynálezce a že svou společnost Life Foundation založil pro blaho lidstva. Realita je ale taková, že je tento uhlazený vizionář ve skutečnosti prachobyčejným zločincem, který za cenu prolité krve druhých zvolna začíná věřit svým vlastním lžím. V českém znění propůjčil tomuto umělci hlas Daniel Bambas. Ten si na role psychicky vyšinutých lidí už zvykl: “S panem režisérem Žďánským děláme v podstatě jen psychopaty. Ta práce se mi moc líbí. Ty postavy působí zpočátku velmi mile. Je to zajímavé v tom, že hledáte v drobnostech a intonacích ty náznaky. Ty postavy jsou mnohdy zajímavější než kladní hrdinové.”

foto/video: Falcon, Totalfilm, Sony, Marvel © 2018
Reportáže z Marvel / Sony dabingu VENOM v pražském studiu Virtual – překlad filmu: Vojtěch Kostiha, režie českého znění: Vladimír Žďánský, natočeno v září 2018
Produkce videa: Totalfilm Media, s.r.o. pro Falcon, a.s. © 2018 All rights reserved.
© 2018 CTMG. All Rights Reserved. MARVEL and all related character names: © & TM 2018 MARVEL.

%d blogerům se to líbí: