Nepřehlédněte

Český lev se bude udílet 23. března, moderuje ho Václav Kopta

Změna na straně moderátora a nový vizuál. Tyto dvě důležité věci k nadcházejícím Českým lvům dnes zveřejnila Česká a filmová televizní akademie (ČFTA). Slavnostní večer se koná už po šestadvacáté. Udílení prestižních českých filmových cen proběhne v sobotu 23. března 2019 v Rudolfinu a vysílat ho bude v přímém přenosu Česká televize. Moderátorku Lucii Výbornou vystřídá herec Václav Kopta. Nominace v jednotlivých kategoriích se dozvíme 22. ledna během tiskové konference ČFTA.

Václav Kopta

Výroční ceny ČFTA budou předány v sobotu 23. března 2019 opět v novorenesanční budově pražského Rudolfina, sídla České filharmonie. „Stejně jako v minulých letech bude režisérem ceremoniálu Michael Čech a scénografem Martin Chocholoušek, doplňuje výkonná ředitelka ČFTA Tereza Rychnovská.

Nová soška Českého lva

„Nabídka zhostit se moderace mě samozřejmě velmi potěšila. Celý život mám rád české filmy a být jejich tvůrcům takto nablízku bude vzrušující. Zároveň to vnímám jako velkou výzvu, kterou je ostatně každý živý přenos, a u Českého lva to platí dvojnásob,“ popisuje Václav Kopta. Na otázku, jak bude vypadat jeho příprava, si neodpustí odpověď s humorem sobě vlastním: „Připravím se tak, abych po přenosu nemusel čekat, až všichni odejdou.“

Kromě moderátora představuje ČFTA také vizuální styl 26. ročníku prestižního ocenění, který vychází ze scénografického řešení. „Červenobílá geometrická grafika je ve spojení se skleněnou lví soškou poměrně nepřehlédnutelná a určitě se neztratí v outdooru ani dalších médiích,” říká Libor Jelínek, kreativní ředitel studia Dynamo design, které vizuál letošního ročníku připravilo.

„Filmy, na kterých se podílela Česká televize, získaly letos již více než deset cen nejen na tuzemských, ale i těch největších světových festivalech. Tyto úspěchy potvrzují, že se vyplácí dlouholetá snaha České televize zkoušet v hrané tvorbě nové formáty i dávat prostor nejen osvědčeným, ale i začínajícím autorům,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „kromě koprodukčních filmů zaujaly ve světě i televizní formáty jako minisérie Marie Terezie či Dukla 61, které jsou přihlášeny do televizní kategorie, která je nedílnou součástí Českého lva již čtvrtým rokem.“

-red-
zdroj: piaristi.cz

%d blogerům se to líbí: