Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Václav Marhoul představil plakát svého očekávaného filmu Nabarvené ptáče

Po mnoha letech příprav a velmi náročném natáčení dospěl nový celovečerní film režiséra, scénáristy a producenta Václava Marhoula Nabarvené ptáče do finální fáze postprodukce. Filmovou verzi známého románu, jehož autorem je polský spisovatel Jerzy Kosiński, teď představil tvůrce alespoň na filmovém plakátě, který už na některých sociálních sítích vzbudil bouřlivé diskuze. „Nejsem na Facebooku, ale z několika stran se mi doneslo, že už jen samotný plakát podněcuje emotivní diskuze. Pokud tomu tak je, pak je to jen a jen správně.“ uvedl Václav Marhoul.

Realizace filmu Nabarvené ptáče zabrala 100 natáčecích dnů během šestnácti měsíců. Točilo se celkem ve 43 lokacích v Čechách, na Slovensku, v Polsku a na Ukrajině, a poslední, v pořadí  3 531. klapka padla 5. července 2018. Kameraman Vladimír Smutný natáčel celý film na černobílý 35 mm negativ ve formátu Cinemascope.

Václav Marhoul

Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů posílají rodiče svého syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá, a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Jeho snahu o doslovné fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom, boj sama se sebou, boj o svou duši, o svoji budoucnost…

Stellan Skarsgaard ve filmu Nabarvené ptáče

Hlavní roli ve válečném dramatu ztvárnil dětský herec Petr Kotlár z Českého Krumlova, který se postavil před kameru ve svých devíti letech poprvé. A rovnou se na place potkal s takovými hvězdami, jako je Harvey Keitel (Hanebný pancharti, Gauneři, Pulp Fiction, Od soumraku do úsvitu) či Stellan Skarsgaard (Mamma Mia! Here We Go Again, Avengers, Piráti z Karibiku). Mezinárodní obsazení potm doplnili například Udo Kier (Dogville, Armageddon, Blade), Julian Sands (Muži, kteří nenávidí ženy, Dannyho parťáci 3) nebo Barry Pepper (Zelená míle, Zachraňte vojína Ryana).

Nabarvené ptáče

Další postavy si zahráli Tim Kalkhof, Alla Sokolova,  Alexej Kravčenko,  Lech Dyblik,  Júlia Valentová či Martin Nahálka. Z českých herců se na plátně objeví například Jitka Čvančarová,  Petr Vaněk, Filip Kaňkovský, Milan Šimáček, Michaela Doležalová,  Zdeněk Pecha, Radim Fiala a Pavel Kříž.

Film uvede do kin distribuční společnost Bioscop od 12. září.

-red-
zdroj: Jana Šafářová
foto: Bioscop © 2019

 

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast