V Krvavé nevěstě hrají i šaty ušpiněné kozí krví (film o filmu)

Řeklo by se, že ve filmech o nevěstách už nás nic nepřekvapí. Dneškem ale do kin vstoupil komediálně laděný horor Krvavá nevěsta, který svatební noc představuje v trochu jiném světle. Grace je jako pár hodin provdaná novomanželka uvedena do bohaté rodiny, která své jmění získala výrobou deskových her. O půlnoci si v nové rodině (zbohatlé na deskových hrách) musí vylosovat a zahrát vybranou hru. Bohužel si ke svojí smůle vybere Schovávanou. To sice na první pohled nevypadá nijak nebezpečně, ale v případě schovky v této rodině se jedná o velmi nebezpečnou kratochvíli. Grace je v ohrožení života, protože celá její nová rodinka se musí pokusit ji do rozbřesku doslova ulovit… 

V novém filmu hraje výraznou roli kostým hlavní představitelky. A vzhledem k tomu, k čemu všemu ve filmu dojde, musela kostýmní výtvarnice připravit několik variant svatebních šatů. Jedny jsou delší, další kratší, mnohé ušpiněné vším možným. Asi nejvíc děsivé je jejich skutečné potřísnění lidskou a kozí krví.
Hlavní kostýmní výtvarnice Avery Plewes k tomu říká: “Chtěla jsem vytvořit něco, co by mělo hodně látky, textury a délky, abychom toho mohli hodně odebrat a změnit v dalších scénách.”

Nejen starosvětský dům, ale i kostýmy a jednotlivé zbraně rodiny šílených zabijáků tvoří zásadní herecké pomůcky, které v tomto filmu hrají zásadní roli. Kromě herců samozřejmě.
Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zažene šílená rodina do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc je tedy velmi krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané…

Soutěžte s filmem o originální dárky

-red-
foto/video: CinemArt, Totalfilm © 2019