Nepřehlédněte

Český psychothriller Poslouchej půjde nejdřív na internet, pak teprve do kin

Po úspěšném dokumentu Afrikou na Pionýru je nové české drama Poslouchej druhým tuzemským filmovým počinem, který nebude čekat na červnové otevření kin. Producenti filmu čekat ale na léto nechtějí a svůj vztahový thriller zatím uvedou na digitálních platformách. Novinka snoubící několik žánrů, kterou natočili David Laňka a Martin Müller, bude od 7. května limitovaně uvedena na iTunes, Aerovodu a Starmaxu. Na konci léta by se pak měl film objevit v klubových kinech.

Snímek vypráví příběh mladého páru, který vyráží na výlet, aby jejich vztahu dodali novou energii, protože se zdá, že už se vyčerpal a spěje k zániku. Dívka má navíc silné podezření, že jí je partner nevěrný, ale nemá pro to důkazy. Partnerovo koketní chování vůči jiným ženám ji v tom však utvrzuje. Během cesty, kdy její partner spí, uslyší v autě hlas a jak se záhy ukáže, jde o hlas mužovy milenky. Ta se dokonce dívce začne zjevovat. Je to jen noční můra, halucinace, nebo snad její partner skrývá daleko hrůznější tajemství, než jsou občasné zálety? Jak ubíhají kilometry, atmosféra houstne a ve chvíli, kdy dívka záhadu rozluští, jí začne jít o život.¨V hlavních rolích se představí Aleš Bilík (Adam), který zazářil v historickém dramatu Václava Kadrnky Křižáček. Sekunduje mu Kristýna Podzimková v roli Elišky. V dalších rolích uvidíme Petra Baťka nebo Veroniku Lazorčákovou.

Poslouchej (foto: Bontonfilm)

Film má v Česku jeden zajímavý primát v oblasti produkce a koprodukce. Víc k tomu prozrazuje jeden z režisérů David Laňka: “Pro to, aby film vznikl, jsme potřebovali koproducenta, a navíc jsme se rozhodli, že půjdeme cestou, která je v zahraničí běžná, ale u nás nikoliv – totiž že se tvůrci z hlavních profesí a herci stanou koproducenty. Čekali jsme, že trochu narazíme, ale na co jsme narazili, byla velká ochota. Koproducenty se stali manželé Duškovi a jejich KVArt Production, kterým patří náš veliký dík, a herci na náš návrh reagovali velmi vstřícně.”

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2020

%d blogerům se to líbí: