Tenet: Hledáte odpovědi? Podívejte se na desetiminutový film o filmu (video)

Tenet sklízí po celém světě i u nás převážně kladné až nadšené recenze. Na jednom se ale všichni shodnou: film je potřeba vidět možná i několikrát, aby nám došly všechny zjevné i skryté souvislosti. I když i ve filmu jedna postav proklamuje: není potřeba to všechno dokonale pochopit, je třeba to vnímat. Jsme ale rádi, že vám můžeme nabídnout čerstvý desetiminutový film o filmu, který vám může pomoci impozantní pocit z Nolanovy novinky vstřebat nebo vás přesvědčí, abyste vyrazili o víkendu do kina. 

“Vždycky mě bavily projekty, které žánry narušovaly nebo balancovaly na jejich hraně. Vždycky jsem chtěl natočit špionážní film, ale věděl jsem, že by mě nebavilo natočit to samé, co jsem sledoval jako kluk. Chtěl jsem najít cestu, jak ho pro publikum oživit, nabídnout ho svěžím a novým způsobem – což je přesně to samé, co jsme udělali s žánrem loupeže v Počátku, který jsme okořenili snovou tématikou,” říká o své novince Christopher Nolan.

Nolan vysvětluje, proč dává přednost kamerám IMAX: “Miluju natáčení s kamerami IMAX, protože mají nejvyšší rozlišení a nejdetailnější a nejčistší vizuální formát, co kdy kdo vynalezl. Sledovat film na IMAX plátně je úžasný kinematografický zážitek. Tu neskutečnou, vtahující kvalitu obrazu a jeho preciznost lze zároveň dobře přeložit i do digitálních formátů, 35 mm a dokonce i pro domácí nosiče. Ty informace navíc, uložené v negativu, přidávají filmu na imerzi, ať už jde o akční scény nebo intimní charakterové momenty, snažíme se vytvořit snímek, který ničí zeď mezi publikem a sledovaným materiálem. Chceme divákům dopřát niterné vzrušení, skutečný pocit, že jsou v centru dění. K tomu je ta čistota a věrnost navíc velmi důležitá.”

Recenze filmu je zde

-red-
foto/video: Vertical Entertainment © 2020