Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Banger. představuje trailer, očekávaný film s Mišíkem za měsíc dorazí do kin

Drama Adama Sedláka (Domestik), jednoho z nejprogresivnějších českých tvůrců současnosti, odzbrojilo diváky už ve Varech a před nedávnem uhranulo i diváky Letní filmové školy v Uherském hradišti. Teď se chystá do běžné filmové distribuce. Ještě předtím tvůrci posílají divákům filmový trailer a oficiální plakáty. Do kin odvázaná novinka dorazí už 22. září.

Adam Mišík se ve své dosud nejvýraznější roli ambiciózního rapera chce vlastního pocitu méněcennosti i opovržení své brzy již bývalé přítelkyně zbavit natočením tracku se Sergeiem Barracudou, který by ho dostal mezi top hráče a umožnil by mu konečně se naplno věnovat muzice. Nejdřív ale potřebuje sehnat pět tisíc euro, vydává se proto do nočních ulic Prahy dealovat pančovaný koks. Boj o čas i základní životní funkce začíná.

Vedle Adama Mišíka se v dalších rolích představí Marcel Bendig, Anna Fialová, Sergei Barracuda, hvězdy sociálních sítí Anna Puriča nebo Džana Valjevac, pornoherečka Stacy Cruz, Sára Rychlíková, Vojtěch Vodochodský, Jan Révai a další známé tváře.

Reakce prvních diváků vyzdvihují zejména autenticitu filmu, která byla pro režiséra zásadní. Do výsledné podoby filmu nechal proto promluvit i herce. Přečetl jsem si scénář a trochu jsme ho upravili. Pár věcí jsme vyškrtali, doplnil jsem nějaké hlášky, napsal jsem Adamovi jeho rapové hlášky, potvrzuje rapper Sergei Barracuda, jenž ve filmu ztvárnil sám sebe. „Některé situace pak vznikaly i přímo na place. Čerpal jsem i ze svých zkušeností z tohohle prostředí, a tak se tam někdy neplánovaně odehrály věci, které prostě do filmu zapadly,“ dodává Adam Mišík.

Filmový plakát stejně jako plakáty jednotlivých postav vytvořil mladý španělský grafik Alex Hinojosa z Barcelony. „Chtěli jsme pro grafiku filmu a plakát někoho ze zahraničí, grafika, který neví, kdo je Adam Mišík nebo Sergei Barracuda. Chtěli jsme tvůrce, který udělá plakát čistě podle filmu a jeho stylu,“ říká producent Jakub Jíra.
„Alexova předchozí práce nás hodně oslovila a plakáty k Bangeru podle mě ukazuji, že to byla dobrá volba,“ dodává druhý z producentů Kryštof Zelenka.

[pullquote align=“full“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]První dojmy: Banger je ulepená, špinavá a fresh jízda[/pullquote]

Premiéra filmu Banger. na MFF Karlovy Vary – Adam Sedlák, Adam Mišík, Marcel Bendig

Režisér Adam Sedlák natočil celý film na iPhone. Když jsem viděl záběry, které na něj kluci natočili, než jsem se zapojil, velmi mě to překvapilo,“ přiznává Barracuda.
Byl to tvůrčí záměr. Chtěli jsme tomu dát obrazovou věrohodnost, aby měli diváci pocit, že jsou s těmi postavami v příběhu, že s nimi sedí v autě, že jsou součástí děje,“ říká režisér Sedlák.
Je to důkaz toho, že aby člověk natočil film, nepotřebuje dneska zas tak moc peněz. Základem je dobrý nápad a dobrý scénář,“ uzavírá Mišík.

Producentem filmu je společnost Shore Points, koproducentem je Česká televize. Do kin uvede film distribuční společnost Bontonfilm.

-red-
foto/video: Shore Points © 2022

 

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast