Do českých kin přiletěla slavná čarodějka Kiki z dílny studia Ghibli (video)

Animovaný snímek Doručovací služba čarodějky Kiki lze vnímat jako rozmilou pohádku o létající čarodějce, avšak ve svém jádru nabízí nebývale uvědomělý vhled do dospívání a hledání vlastního místa ve světě. Tento okouzlující film lze zhlédnout poprvé v českých kinech, a to od čtvrtka 15. prosince.

Japonské Studio Ghibli patří mezi nejunikátnější filmová studia světové kinematografie. Svými vizuálně oslnivými snímky si vydobylo legendární jméno v rámci anime, tedy podžánru animovaných snímků, a silnými příběhy si získalo srdce milionů diváků. Nyní mají diváci v Česku možnost vidět jeden z nejpovedenějších kousků Studia Ghibli, Doručovací služba čarodějky Kiki, na velkém plátně.

V kontextu Studia Ghibli sice Doručovací služba čarodějky Kiki není natolik komplexní jako oscarová Cesta do fantazie, natolik roztomilá jako kultovní pohádka Můj soused Totoro nebo natolik poetická jako Příběh o princezně Kaguje, přesto se však podle našeho výběru řadí mezi nejlepší filmy tohoto studia.

Doručovací služba čarodějky Kiki (foto: Aerofilms)

Film z roku 1989 nerežíroval nikdo jiný než samotný zakladatel Studia Ghibli, filmový virtuóz Hajao Mijazaki, a přinesl nám tak nezapomenutelný příběh o třináctileté čarodějce Kiki, která se spolu se svou mluvící kočičkou Jiji vydává do přístavního městečka Korika. Zde si založí vlastní doručovací službu, jejíž kouzlo tkví v tom, že Kiki doručuje zásilky na vlastním koštěti.

Malá čarodějka Kiki se spolu se svým mluvícím kocourem Džidžim vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou. Jedinečný film z produkce studia Ghibli, které celý svět okouzlilo tituly jako Můj soused Totoro či Cesta do Fantazie, uhrane svou magickou atmosférou a hravým ztvárněním radostí i strastí dospívání.Doručovací

Doručovací služba čarodějky Kiki vás zahřeje u srdce stejně jako laskavé pohlazení či vřelé objetí. Mijazaki vypráví o přelomu dětství a dospívání čitelně, přístupně a magicky. Možná právě proto tento jeho snímek působí jako nonšalantní mávnutí hůlky a zdařilé kouzlo.

Kam vyrazit na Kiki?

Pavel Bárta, Totalfilm.cz
foto/video: Aerofilms © 2022