Instalatér z Tuchlovic – Tomáš Vorel točí komedii s Kohákem a Holubovou

Režisér Tomáš Vorel natáčí nový film. Po snímku Vejška si vybral vesnickou komedii Instalatér z Tuchlovic. Vypráví o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže…  Do hlavních rolí obsadil  – jako matku a syna – svou dvorní herečku Evu Holubovou a Jakuba Koháka, pro kterého jde o první hlavní roli v celovečerním filmu!

Instalatér z Tuchlovic - první klapka

Instalatér z Tuchlovic – první klapka

Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti.

Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na „později“,  nebo na „uvidíme“. Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem, mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku…

Instalatér z Tuchlovic - Eva Holubová

Instalatér z Tuchlovic – Eva Holubová

„Celý příběh je napsán podle skutečných postav, točíme na skutečných místech. Cítím mrazivý soucit s naším instalatérem Lubošem Cafourkem. Poctivý, šikovný řemeslník, který si nedokáže říci ani o lásku, ani o peníze. Všem všechno opraví, ale svůj život spravovat nedokáže…“ dodává autor scénáře, režisér a kameraman Tomáš Vorel.

Instalatér z Tuchlovic - Jakub Kohák

Instalatér z Tuchlovic – Jakub Kohák

Film vzniká v produkci společnosti VorelFilm. Ve filmu kromě Evy Holubové, která filmy Tomáše Vorla prochází již od jeho studentských snímků a Jakuba Koháka, který se poprvé objevuje v hlavní roli, uvidíme dále Petru Špalkovou, Filipa Blažka, Jana Budaře, Petra Čtvrtníčka, Tomáše Matonohu, nebo Báru Polákovou.

Točit se bude v průběhu června až listopadu z velké části v obci Tuchlovice ve skutečném domě skutečného instalatéra z Tuchlovic, kde už také v květnu proběhly první předtáčky. S premiérou se počítá v říjnu 2016, snímek do kin uvede distribuční společnost Falcon.

připravil: AC, totalfilm.cz
zdroj: U. Donátová