Nepřehlédněte

Black Mass: Špinavá hra (film o filmu)

V listopadu (19. 11.) se do kin podívá nové akční krimi Black Mass: Špinavá hra s Johnnym Deppem. Ten je ve své nové roli téměř k nepoznání. Ztvárňuje Jamese Bulgera, jednoho z nejnebezpečnějších gangsterů americké historie. Podívejte se na krátký film o filmu. Snad nejdůležitější roli ve filmu Black Mass: Špinavá hra hraje Jižní Boston sedmdesátých a osmdesátých let dvacátého století. Místní, úzce semknutá, americko-irská komunita, která označuje svou čtvrť jako „Southie“, je do hloubky prorostlá korupcí a loajalita je ceněna více než zákon. Film Black Mass: Špinavá hra se natáčel ve stejných uličkách, pod stejnými mosty mezi stejnými zdmi, kde se skutečně odehrávaly události zachycené ve filmu.

Na začátku filmu, v polovině sedmdesátých let, je prohnaný a charizmatický James „Whitey“ Bulger, kterého jeho nejbližší nazývají Jimmy a který je později považován za jednoho z nejnebezpečnějších gangsterů v americké historii, vyloženě druhořadým členem gangu. Zároveň s rozvíjející se kariérou jeho mladšího bratra v senátu státu Massachusetts přebírá Jimmy v Southie vedení místního gangu Winter Hill a zatímco některé příslušníky místní komunity děsí, jiní v něm vidí cosi jako místního hrdinu.

Do druhé skupiny patří i jeho známý z dětství, agent FBI John Connolly, který Jimmyho přesvědčí, aby se z něj stal privilegovaný informátor FBI a donášel na mafiánskou rodinu. Přestože s kvůli rodinné tragédii Jimmyho soukromý život zhroutí, jeho moc v Bostonu roste, protože tato naprosto nesourodé spojenectví je živnou půdou pro jeho krvavý vzestup na vrchol bostonského potravinového řetězce a po dobu více než desetileté vlády teroru ho chrání před spravedlností. Ve chvíli, kdy se pod tíhou jeho zločinů dohoda provalí, James „Whitey“ Bulger je již dlouho pryč. K jeho dramatickému dopadení dojde o více než deset let později, když 16 let figuruje hned za Osamou bin Ladenem na seznamu nejhledanějších osob FBI a nakonec je zatčen v kalifornské Santa Monice.

zdroj: Warner Bros. / Freeman Entertainment © 2015

%d blogerům se to líbí: