Polednice s Geislerovou má velmi povedený teaser (video)

Na české poměry velmi povedený teaser, který má spád, skvělý střih i perfektní hudební podkres. To je první oficiální video poutající na moderní zpracování klasického hororu Polednice, ve kterém se setkávají Anna Geislerová a Daniela Kolářová v hlavních rolích. Film, který  se natáčel v průběhu srpna a září hlavně na Berounsku, má nyní finální střih a vstupuje do poslední, postprodukční fáze. Při této příležitosti nabízejí tvůrci jako ochutnávku první ukázky z filmu. Podívejte se.

Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a vysilované existenčními starostmi, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se jí zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství?

Polednice - A. Geislerová, K. Lipowská

Polednice – A. Geislerová, K. Lipowská

Za filmem stojí  tvůrčí dvojice producent Matěj Chlupáček  a scenárista Michal Samir, režisérem je absolvent písecké Akademie Miroslava Ondříčka Jiří Sádek. Za kamerou Polednice pak byl jeden z předních českých kameramanů Saša Šurkala.

„S Polednicí jsme se pokusili o jeden z prvních příspěvků do hororového žánru u nás, přestože tento typ filmů nemá v tuzemské tvorbě příliš tradici,“ říká producent Matěj Chlupáček.  „Doufám, že se nám podařilo žánr správně lokalizovat a film si proto užijí nejen fanoušci hororů. Tomu podle mě dopomůže i skvělá Aňa s Danielou, které  tuto žánrovou výzvu výtečně zvládly.“

Polednice (foto: Falcon)

Polednice (foto: Falcon)

Do centra příběhu odehrávajícího se uprostřed horkého léta v malé vesnici, žijící svým neměnným rytmem, postavili mladou ženu donucenou bojovat s nepřízní osudu i vlastními přízraky.

„Líbí se mi zpracování klasických věcí jiným pohledem a  přišlo mi zajímavé podívat se na Polednici jako na určitou verzi krize mateřství, kdy máte pocit, že to prostě nezvládnete a kdy taková situace může skončit i tragédií,“ říká o své úloze Anna Geislerová.

Vedle  Anny Geislerové a Daniely Kolářové vytvoří další role Karolína Lipowská, která hraje dcerku Anetku, dále Jiří Štrébl, Marie Ludvíková, Zděněk Mucha, Halka Třešňáková nebo Tomáš Bambušek.

zdroj: U. Donátová
foto/video: Falcon © 2015

-red-