Nepřehlédněte

Dvojka Deadpoola ztratila režiséra – nepohodl se s Reynoldsem

Po celosvětovém úspěchu Deadpoola, kdy se nevybíravá komiksovka stala nejvýdělečnějším Rkovým filmem všech dob a s impozantními 782 miliony dolarů natrhla límec i těm největším pochybovačům, bylo oznámení dvojky s Reynoldsem a režisérem Timem Millerem takřka hotovou věcí. A také se tak stalo. Novinka je naplánovaná na únor 2018, scénář se piluje… a Tim Miller celý projekt opouští. Údajně kvůli tvůrčím nesrovnalostem právě s hlavním představitelem Ryanem Reynoldsem.

Deadpool (foto: Cinemart)

Deadpool (foto: Cinemart)

Tahle dvojice si jedničku společně s fandy u studia Fox vyprosila. Do riskantního projektu byly vloženy celkem malé peníze, a jednalo se skutečně o projekt od fandů pro fandy. Bouřlivé ovace zaznamenalo oznámení Rkové verze, stejně jako uveřejnění ukázek či skutečně do puntíku promyšlené marketingové kampaně. Proto „rozkmotření“ je poměrně šokující – tedy pokud si z nás opět někdo nedělá velkou srandu. Nebylo by to poprvé.

V čem je tedy problém? Zákulisní informace se rozcházejí. Jsou tu zatím dvě možnosti. Miller se neshodl se studiem na obsazení postavy Cablea, což by měl být hlavní záporák. Miller prosazoval Kylea Chandlera, (policajt z Vlk z Wall Street) studio si představovalo Liama Neesona. Obě volby zní dost zajímavě, všichni ale víme, kdo by se lépe prodával skrz plakáty. Neeson by si tak mohl střihnout dalšího komiksového zloducha. Jak to dopadne, čet ví.

Deadpool

Deadpool

Druhou možností je neshoda mezi Millerem a Reynoldsem. Všechno se ale motá kolem obsazení hlavního záporáka, kdy každý si prosazoval své favority. Kromě toho se Miller chtěl soustředit na vizuální stránku filmu, kdežto Deadpool, samozřejmě, na přisprostlé vtípky.

Doufejme, že se to na výsledném filmu nijak nepodepíše. A my se tak budeme moci stále těšit na únor 2018.

Petr Račko, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt, Totalfilm

Článek jsme oštítkovali takto:

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.