Karel Roden jako Jan Masaryk – podívejte se na fotku a plakát

Do kin se na jaře příštího roku chystá historické drama Masaryk. Film o synovi prvního prezidenta Československé republiky natočil podle scénáře Alexe Königsmarka a Petra Kolečka režisér Julius Ševčík (Normal, Restart). Titulní postavu Masaryka ztvárnil démonický herec mnoha velkých rolí, Karel Roden (Fotograf, Habermannův mlýn).

masaryk-foto-bioscop

Masaryk (foto: Bioscop)

V roli osudové ženy Masarykova života, Marcie Daveportové, se představí Arly Jover (The Lookout, Blade). Doktora Steina, lékaře Masarykovy duše, si zahrál přední německý herec Hanns Zischler (Sils Maria, Mnichov). V dalších rolích se představí přední český herec Oldřich Kaiser, Eva Herzigová, Jiří Vyorálek a v rolích vrcholných zahraničních politiků Milton Welsh (Grandhotel Budapešť),  Paul Nicholas a Dermot Crowley (Babel, Luther).

Limitované exkluzivní projekce filmu MASARYK, proběhnou ale již v kině LUCERNA v termínu od 25.12. do 31.12., předprodej vstupenek bude zahájen od listopadu. 

masaryk_final_teaser-plakat

„Masaryk je krásná filmová postava, protože je samý problém a zároveň chlap, který má velkou zodpovědnost,“ říká režisér Julius Ševčík, který svůj film vidí  jako politický thriller. „On sám by byl raději umělcem, bohémem, ale měl smůlu, protože pocházel ze slavné rodiny. Ta postava v sobě má neustále vnitřní konflikt, je to člověk, od nějž se navenek očekává práce ve jménu velkých věcí, a přitom to je muž s křehkou, vášnivou a bolavou duší,“ dodává režisér.

Masaryk je třetím celovečerním filmem Julia Ševčíka. Jeho předchozí snímky Restart (2005) a Normal (2009) byly uvedeny na řadě mezinárodních filmových festivalů. Za film Normal získal Julius Ševčík Cenu za nejlepší režii na MFF v Šanghaji 2009.

Film Masaryk vstoupí do běžné distribuce 8. března 2017.

-redakce-
foto/video: Bioscop © 2016
zdroj: J. Šafářová, Bioscop