Nepřehlédněte

Pětka Pirátů z Karibiku představila teaser (dabing a titulky video)

Po téměř šestileté pauze se na stříbrná plátna vrátí již pátý díl Pirátů z Karibiku. Nový teaser naznačuje temnější tón a představuje nového hrdinu. Je jím Henry a měl by to být syn Willa Turnera. Jestli se nechytáte, tak jej hraje Orlando Bloom. Johnny Depp ve své nejznámější roli přiskotačí taktéž. Máme pro vás jak dabovanou tak titulkovanou verzi teaseru filmu Piráti z Karibiku: Mrtví muži mnoho nepoví.

Za kameru se tentokrát postavilo režisérské duo Joachim Rønning a Espen Sandberg, kteří stojí za uznávaným Kon-Tiki. Jak si poradili s velkoprodukcí studia Disney není moc jasné, pravdou ale zůstává, že se několikrát měnilo datum premiéry a také se prodlužovalo natáčení. Což u velkofilmů není nic neobvyklého, je to spíše pravidlem. Avšak mnohdy po takovýchto peripetiích bývá výsledek průměrný a někdy stojí taky za starou bačkoru.

Doufejme, že si režiséři natáčení velkých lodí pořádně osahali už v Kon-Tiki, ostatně, proto režisérské židličky získali, a přinesou nám po nepříliš povedené čtyřce pořádně dobrodružné blbnutí. Abychom nemuseli čekat na Spielberga s pátým Indym. A tam je také výsledek nejistý.
Příběh se bude točit kolem synátora Willa Turnera a samozřejmě půjde opět o velké nahánění. Kdo koho bude honit nám zčásti objasnil alespoň teaser, kde se objevuje záporák v podání Javiera Bardema, který půjde po krku… hádáte správně, Jacku Sparowovi. Originalitou to tu zrovna nevoní, dohánět se bude muset jinde. Pravděpodobně u vizuální stránky filmu. Samozřejmostí už je fidlání ostříleného Hanse Zimmera, který pro jednou vykrade sám sebe a tuhle zlodějnu opepří nějakým novým motivem.

film-plakat-orig-pirati-z-karibiku-5
Ostatně vizuální stránka bude o něco temnější, až hororová a můžeme s klidem říci, že trikově půjde o podívanou na vysoké úrovni. Jestli nás čeká ohraná zápletka nebo mají Disneyovci nějaký trumf v rukávu uvidíme 25.5.2017, kdy piráti v distribuci společnosti Falcon vplují v Česku do kin. Po finanční stránce určitě strádat nebudou, snad nám za to nabídnou perfektní letní podívanou. Potenciál na to mají.

Petr Račko, Totalfilm.cz
zdroj videa a vizuálu filmu: Falcon © 2016