Nolanův Dunkerk zveřejnil bombastický trailer (video)

Nolanova novinka, je (jak už jistě víte) válečným velkofilmem z druhé světové války, kdy ve stejnojmenném francouzském městě došlo pod záštitou Operace Dynamo k evakuaci 330 000 spojeneckých vojáků. Už dříve zveřejněný teaser byl skvělý a nejednomu divákovi se z něj ježily chlupy. Na druhou to povyšuje právě zveřejněný trailer, podívejte se! V kinech se Dunkirk objeví 20.7.2017.

Pro natáčení Dunkirku využívá Christopher Nolan co nejvíce skutečných lokací. Proto bylo město Dunkirk opět v obležení válečných lodí, na nebi se proháněly dobové stíhačky a pláže byly zaplněny tisícihlavým komparzem. Pod Nolanovo vedení se také vrací známé tváře. Tom Hardy, který si prošel Počátkem a střihl si hlavního záporáka v Temný rytíř povstal a Cillian Murphy, ten si zahrál ve třech Batmanech a taktéž v Počátku. Ze známých herců tu máme ještě čerstvě oscarového Marka Rylance (Most špionů) a shakespearovského experta Kennetha Branagha.

Dunkerk (foto: WB)

Dunkerk (foto: WB)

No a pak tu máme nováčky. V zřejmě titulní roli se představí Fionn Whitehead a v rolích mladých vojáků Aneurin Barnard, Harry Styles, Jack Lowden. Nejvíce kritiky se sneslo na obsazení Stylese, jelikož se jedná o frontmana skupiny One Direction. Nolan ale na herce čuch má, vzpomeňme si na oznámení Matthewa McConaugheyho do Interstellaru, a na to, jak nám všem sklaplo, když jsme ho viděli v Temném případu a Klubu poslední naděje, který mu vynesl Oscara. Po šesté se o hudbu postará Hans Zimmer.

-red- a Petr Račko
foto/video: WB/Freeman Entertainment © 2016

czech_teaser-dunkerk