Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Jákl začne točit Jana Žižku s hollywoodským producentem

Režisér Petr Jákl, který se chystá točit velkofilm Jan Žižka před pár dny podepsal v Los Angeles smlouvu s producentem Cassianem Elwesem, který měl například na letošních Oscarech čtyřmi nominacemi ověnčený film Mudbound. Elwes tak bude produkovat Jáklův film snímek, jehož první klapka padne letos v létě.

Petr Jákl

„Naše domlouvání netrvalo dlouho. Cassian si přečetl scénář během jediného dne a díky tomu, že ho velmi zaujal, jsme se hned dohodli na spolupráci,“ řekl Petr Jákl. Ten nejen že stojí za scénářem, ale film bude také režírovat.

Vstupem světového producenta do projektu se tak otevírá velký prostor pro obsazení hollywoodských herců. „Elwes spolupracoval s takovými esy, jako jsou Al Pacino, Matthew McCounaghey, Pierce Brosnan, Kevin Costner, Woody Harleson, Robert Redford, Nicole Kidman, Bridget Fonda, Katie Holmes, Natalie Portman, Owen Wilson, Ryan Gosling, Sylvester Stalone, James Franco, Tom Hardy, Keanu Reeves, Antonio Banderas, Kevin Spacey, Channing Tatum, Nicolas Cage, Bruce Willis a další. Produkoval téměř 90 filmů a stovky menších projektů. Jsem nadšený z toho, že budu spolupracovat s někým, kdo má za sebou takové množství práce, protože zkušenosti jsou v tomto případě to nejcennější,“ dodal Jákl, jenž momentálně hodně času tráví v Los Angeles a jedná o dalších věcech kolem filmu.

Cassian Elwes

Ze spolupráce se těší i sám Cassian Elwes. „Petr má jasnou představu o tom, co chce točit a to je zásadní pro to, aby vznikl úspěšný film. Navíc jde o velmi zajímavý pohled na historickou postavu Jana Žižky v kontextu doby, která otřásla středověkou Evropou. Příběh je srozumitelný pro celý svět a také je velmi současný,“ řekl původem britský producent, který produkoval například i film Klub poslední naděje, jenž získal desítky cen po celém světě včetně tří Oscarů, nebo filmy Blue Valentine, Margin Call či Komorník, všechny nominované na Oscary nebo britské ceny BAFTA.

Jan Žižka by se měl začít natáčet nejen na českých hradech už letos v létě. Hlavní roli bude pravděpodobně hrát herec světového jména, v mnoha dalších rolích se však objeví také mnoho českých umělců. Aby připomněl krásy naší země a dobu, ve které se bude film Jan Žižka odehrávat, natočil před časem Petr Jákl krátký spot s několika mladými herci. Ti představovali strážce českých hradů a zámků.

zdroj: G. Vágner
foto: produkce filmu

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast