Nepřehlédněte

Zlatý podraz představuje první teaser – vypadá hodně slibně (video)

Očekávaný film Zlatý podraz představil první teaser. A nutno říct, že od traileru Polednice je to asi první skutečně povedený český trailer s hollywoodskými parametry. Dynamické střihy, skvěle vybrané a načasované ukázky, naznačení zásadních momentů v ději. Pokud bude stejně povedený i celý film Radima Špačka, máme se na co těšit.

Sportovní scény vyvrcholí ve filmu soubojem Čechoslováků se Sověty v roce 1951 v Paříži. Film začíná ale v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.
V dalších rolích se představí Zdeněk Piškula, Jan Hartl, Alena Mihulová, Simona Lewandowská, Jiří Roskot nebo Josef Abrhám.

Filip Březina a Zdeněk Piškula (foto: BUC FILM, Patrick Nguyen)

Film vznikl v produkci Jaroslava Boučka a scénář napsali Jakub Bažant, Kristina Nedvědová a Jiří Závozda.

Zlatý podraz vejde do českých kin už 25. října.

-red-
foto/video: Falcon, Buc Film © 2018

%d blogerům se to líbí: