Nepřehlédněte

Známe další jména z Žižky – bratra bude hrát Will Moseley z Letopisů Narnie

Na dnešní tiskové konferenci k velkofilmu Žižka producenta a režiséra Petra Jákla byla oznámena další hvězdná jména. Do role Žižkova bratra Jaroslava byl obsazen jedenatřicetiletý William Moseley, který je českým divákům známý z trilogie Letopisy Narnie. Hlavní ženskou roli Kateřiny ztvární australská herečka Sophie Lowe. Hlavní hvězdou filmu je už dříve oznámený hvězdný Ben Foster (ten se českým divákům brzy připomene výraznou rolí ve snímku Beze stop). Rožmberka ztvární německý herec Til Schweiger, který má za sebou i výraznou hollywoodskou stopu (Hanební parchanti). Herecká legenda Michael Caine si zahraje lorda Boreše. Ve filmu si ale zahrají i čeští herci. Na tiskovce byli přítomni Marek Vašut a Jan Budař. České obsazení doplní ještě Ondřej Vetchý.

Zleva: Marek Vašut, Petr Jákl, Ben Foster, Til Schweiger, Jan Budař, Sophie Lowe a William Moseley (foto: Totalfilm Media)

První klapka historického velkofilmu padne v pondělí 17. září. Bude se jednat o nejdražší projekt v historii soudobé kinematografie. Režisér k tomu říká: “Jsem nadšený, že se tento projekt dal do kupy. Pracovalo na něm spousta lidí a přípravy trvaly osm let. Je pro mě velká čest pracovat s takovým týmem a skvělými herci.”

Proč si režisér vybral téma Jana Žižky? “Už jako malý kluk jsem sledoval takové filmy jako Statečné srdce, Gladiátor nebo Poslední samuraj a vždycky jsem takový film chtěl udělat, ale s českým hrdinou. Cítím se být hrdým Čechem. Scénář jsme přepisovali asi desetkrát. Ve finále jsme sice někde jinde, ale všechno je vylepšeno, a tak už jsem spokojený i já.”

Jan Žižka – Tisková konference

Představitel hlavní role Ben Foster dostal na tiskovce očekávanou otázku – Co ho přesvědčilo vzít roli Jana Žižky? “Scénář byl velmi univerzální a je to téma, se kterým se každý může ztotožnit. Příběh Jana Žižky jsem neznal, ale velmi hluboko se mě dotkl. Systém hodnot, který je v příběhu prezentován, je   mi velmi blízký. Hned jsem s nimi souzněl. Teď trénujeme jízdu na koni a zacházení se zbraněmi, a tak jsem se musel omezit v jedení své oblíbené thajské kuchyně.”

Australská herečka Sophie Lowe prozradila, že její casting probíhal extrémně rychle: “S Petrem jsem se potkala přes Skype. Scénář se mi moc líbil, je to silný příběh. Bylo to velmi rychlé. Petr mi řekl, ” potřebujeme tě v Praze příští víkend!” A tak jsem tady. Jsem nadšená, že jsem toho součástí.”

U Tila Schweigera rozhodl velmi dlouhý telefonický rozhovor s Petrem Jáklem. ” Pro mě je samotný Petr důvod, proč jsem na roli kývnul. Sice jsem se ho snažil přesvědčit, aby mi dal Benovu roli.  Ale nedal se…Ne, dělám si srandu! Moje role Rožmberka je pro mě jako dělaná. No, a navíc se nemusím umravňovat tolik v jídle jako Ben.”

William Moseley se do Česka vrátil po několika letech. Pracoval zde na trilogii Letopisy Narnie: “Je to pro mě velmi nostalgické. Tenkrát jsem byl malý kluk ve středověkém kostýmu. ale teď už jsem muž ve středověkém obleku.
Herec hraje ve filmu bratra Jana Žižky: “S Benem už jsem natáčel film Za každou cenu, bylo to skvělé, takže se moc těším na další natáčení s ním.”

Celkem se čtyřletého castingu účastnilo skoro 4 tisíce lidí. Ve finále si ve filmu zahraje kolem 250 lidí. Film půjde do kin v roce 2020.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, archiv © 2018

%d blogerům se to líbí: