Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

Do kin vstoupí japonský animovaný klenot Mirai, dívka z budoucnosti

Do kin vstoupí ve čtvrtek 11. dubna japonský animovaný klenot Mirai, dívka z budoucnosti. Nový film Mamoru Hosody je určen pro celou rodinu a bude uveden v původní japonské verzi s titulky i českým dabingem.

Mirai, dívka z budoucnosti (foto: AČFK)

Film byl nominován na Zlaté glóby i Oscara. Hosoda vypráví příběh o malém Kunovi, který si užívá šťastného dětství a plné pozornosti rodičů. Ovšem jen do doby, kdy jeho svět zbortí právě narozená sestřička Mirai. V magické zahradě uprostřed jejich domu, kde se mísí realita s fikcí i minulost s přítomností a budoucností, se Kun potkává s různými generacemi své rodiny v dospělém i dětském věku a postupně se učí o odlišných podobách rodinné lásky.

„V rámci bující české distribuční nabídky je potřeba nabídnout kinům něco výjimečného a Mirai, dívka z budoucnosti takovým filmem je – nejenom pro zemi svého původu a fascinující detailnost svojí animace. Především se jedná o neskutečně křehký a citlivý film o zdánlivě obyčejných věcech, u kterých po skončení filmu zjistíte, že jsou vlastně neobyčejné. Je to film, který by měli vidět všichni rodiče, všechny děti, všichni sourozenci, všichni dědové a babičky, všichni, kdo mají rodinu v jakékoliv formě… Takže všichni…“ řekl koordinátor distribuce AČFK Jan Jílek.

Premiéra Mirai proběhne 10. dubna v pražském kině Aero v rámci „Anime dne“, jehož součástí bude i projekce předchozího snímku Mamoru Hosody Kluk ve světě příšer, workshopy origami a ochutnávka japonské gastronomie. Anime den pořádá Asociace českých filmových klubů ve spolupráci s kinem Aero, Česko-japonskou společností a Českou origami společností.

Hosodův snímek už okouzlil diváky Febiofestu, kde patřil k nejoblíbenějším filmům. V květnu ho uvede i Mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm v jihočeské Třeboni.

Na třeboňském festivalu se Mirai, dívka z budoucnosti zúčastní mezinárodní soutěže celovečerních filmů. „Zařazování kvalitního anime do mezinárodní soutěže není pro Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm výjimkou. Věříme, že jeho uváděním v mezinárodním kontextu podporujeme kýžený kulturní dialog a reflexi významného odvětví světové animace, které má obrovskou diváckou základnu dávno přesahující hranice rodného Japonska. Uvedením snímku Mirai v letošní soutěži navazujeme například na zařazení Hosodova předešlého filmu Kluk ve světě příšer v roce 2016 či filmu Giovanniho ostrov režiséra Mizuha Nišikuby v roce 2015,“ řekl Radek Hosenseidl, programový koordinátor festivalu Anifilm.

-red-
foto/video: AČFK
zdroj: L. Horáková

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast