Na konci května padne první klapka Troškovy nové pohádky Zakleté Pírko

Režisér Zdeněk Troška se po divácky úspěšné pohádce Čertoviny, vrací po dvou letech znovu k tomuto žánru. Koncem května začíná natáčet podle scénáře, který napsal společně s Markem Kališem, pohádku Zakleté pírko. Hlavní  nadpřirozenou postavou bude tentokrát vodník, jehož hraje herec a komik Lukáš Pavlásek.

Půjde opět o klasickou pohádku, kterou budeme natáčet v jižních a západních Čechách. Vypráví příběh chudé dívky, která se vydá do světa vysvobodit zakletého prince,“ naznačuje děj nového filmu režisér Zdeněk Troška.
Zakleté pírko je pohádka o lásce a dobrém srdci, které pomohou překonat protivenství. A o tom, že být dobrý je jednou z největších hodnot, které v životě máme.  „Dobré chování a pomoc bližnímu se z našeho života velice rychle vytrácí. A proto je nutné si to stále připomínat. Není nic hezčího, než když zvítězí dobro nad zlem. A tak by tomu mělo být nejenom v pohádkách,“ přeje si Zdeněk Troška.

„Vodník v této pohádce je v podstatě druhou hlavní postavou, doprovází Aninku na cestách a pomáhá jí v překonání nečekaných překážek. Je to milý, usměvavý, veselý, zelený chlapík, kterému chutnají buchty s mákem, víno a jahody. Spolu s čertem jsou mými nejmilejšími pohádkovými postavičkami,“ představuje oblíbenou českou pohádkovou figurku Zdeněk Troška.

Jako Aninku uvidíme v hlavní roli mladou českou herečku Anastasii Chocholatou, kterou diváci znají jako sestřičku Evu ze seriálu televize Prima Modrý kód. Osmnáctiletá herečka  má za sebou účinkování v řadě televizních seriálů, objevila ve Vyprávěj, zahrála si také v Ohnivém kuřeti, Jetelíně nebo Tátech na tahu. Na filmovém plátně debutovala v oceňovaném filmu Jiřího Mádla Pojedeme k moři.

Anastasia Chocholatá na kostýmní zkoušce na Barrandově

Vodníka si v pohádce Zakleté pírku zahraje komik Lukáš Pavlásek. Lukáš vešel do povědomí diváků díky sérii reklamních spotů s Vojtou Kotkem. Začínal v žánru Stand up comedy, pravidelně účinkoval v pořadu Na stojáka, s ostatními komiky natáčí výstupy pro stanici Prima Comedy Central. Menší filmové role vytvořil ve filmech Občanský průkaz a Parádně pokecal, je autorem řady knížek pro děti i dospělé, největší popularitu mu však přineslo jeho účinkování v taneční show Stardance.

Lukáš Pavlásek na kostýmní zkoušce na Barrandově

Zakletého prince Vítka hraje Petr Urban, v rolích zlých sester Áji a Báji se představí Šárka Vaculíková a Lucie Polišenská, spolupráci se Zdeňkem Troškou si zopakují Sara Sandeva jako čarodějnice nebo Andrea Hoffmannová v roli hraběnky. Mladého hraběte, jehož Aninka s Vodníkem zachrání, vytvoří Marek Lambora ze seriálu Černé vdovy. Další postavy hrají například Martin Stránský, Dana Syslová, Jitka Smutná nebo Václav Svoboda.

Zakleté pírko vzniká v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Flenerové, které jsou producentkami většiny filmů Zdeňka Trošky z posledního období, a to včetně pohádky Čertoviny. Ta se stala třetím divácky nejúspěšnějším českým filmem roku 2018, v kinech ji vidělo 356 132 diváků, při televizní premiéře v průběhu letošních velikonočních svátků ji pak na obrazovkách televize Prima ve dvou uvedeních zhlédlo téměř 1 300 000 diváků.

Natáčení proběhne v květnu a červnu letošního roku například ve skanzenu v Přerově nad Labem, ve Veltrusích, Manětíně nebo na Helfenburku u Bavorova a dalších místech v Čechách. V předpremiérách ji diváci v kinech uvidí již v předvánočním čase letošního roku, do široké distribuce pak pohádka Zakleté pírko vstoupí 2. ledna 2020.

-red-
zdroj: U. Donátová
foto/video: Fénix Film © 2019