Tenkrát v Hollywoodu – soutěž o exkluzivní dárky k Tarantinovce

Do kin už dorazil jeden nejočekávanějších filmů letošního léta, devátý film Quentina Tarantina. Na půdorysu tehdejší televizní tvorby, špagetových westernů a hnutí hippies se odehrává fiktivní příběh jednoho televizního herce a jeho kaskadéra. Navzdory tomu, že se Tenkrát v Hollywoodu opírá o dobové reálie a využívá skutečných postav, historickou pravdu naviguje do brilantního finále, které se žádným způsobem nedá očekávat. Podívejte se na nový film o filmu a soutěžte o ceny k filmu.

V centru veškerého dění tohoto snímku se ocitá Rick Dalton v podání Leonarda DiCapria. Rick byl v padesátých letech a na počátku let šedesátých hvězdou úspěšného televizního seriálu Bounty Law, ale jeho přerod ve filmovou hvězdu, který mu všichni předpovídali, nikdy nenastal. Nyní, kdy Hollywood začíná být ovlivňován kulturou hippies, se Rick obává toho, že mu ujel vlak – a přemýšlí, zda by měl ještě šanci to změnit. „Rick Dalton je produktem padesátých let – je nadsazeným hrdinou televizních seriálu padesátých let – ale časy se mění a jemu se jeho naděje rozplývají před očima,“ říká DiCaprio. „S Quentinem jsme příběh Ricka Daltona vnímali jako příběh někoho, kdo má chorobně nízké sebevědomí – nedokáže být vděčný za situaci, ve které se nachází, ani za privilegia, kterých se mu již dostalo. Neustále touží po něčem více.“

Po Rickově boku nalezneme Cliffa Bootha, bývalého válečného hrdinu, který je nyní Rickovým kaskadérem a kterého si zahrál Brad Pitt. Jak se jejich společná kariéra postupně rozvíjela a narůstali obtíže, se kterými se museli vypořádat, mohli se vždy spolehnout jeden na druhého. Cliff opakovaně prokázal svou loajalitu vůči Rickovi, a naopak – jsou si navzájem jedinou skutečnou rodinou, kterou oba mají. „Naše postavy vycházejí ze vztahu herce a jeho kaskadéra – tehdy bylo mnohem běžnější, že spolu tyto dvojice strávily třeba i celou kariéru,“ popisuje Pitt.

V blízkosti DiCapria a Pitta v rolích Ricka a Cliffa na jejich pouti nalezneme směsici skutečných i fiktivních postav v podání těch nejvybranějších herců současnosti: Al PacinoKurt RussellDakota Fanning a Margot Robbie v roli Sharon Tateové.

Recenze filmu zde

Soutěž o dárky k filmu

SOUTĚŽ probíhá od 16. srpna do 21. srpna 2019. Dodavatelem cen do soutěže je společnost Falcon, a.s..
Soutěžní email, pokud nepoužijete formulář na webu, je soutez@totalfilm,cz – nezapomeňte do předmětu uvést “Tenkrát v Hollywoodu”.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu. Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.

-red-
foto/video: Falcon, Sony © 2019