Nepřehlédněte

Vzniká film Bábovky podle bestselleru Radky Třeštíkové (video)

Začalo natáčení filmu Bábovky. Film vzniká podle stejnojmenného knižního bestselleru Radky Třeštíkové v produkci Petra Erbena (Teroristka, Teorie Tygra). Hvězdně obsazené komediální drama režíruje Rudolf Havlík (Po čem muži touží, Pohádky pro Emu). Pod scénářem je spolu s režisérem podepsána sama autorka knihy. Podívejte se na video, které jsme natočili přímo na place.

Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás.

Bábovky (Jana Plodková, Marek Taclík a Rudolf Havlík)

Jde o již druhou filmovou spolupráci Třeštíkové a Havlíka, v roce 2018 podle společného scénáře natočil Rudolf Havlík divácky úspěšnou komedii Po čem muži touží, v českých kinech ji vidělo přes 600 000 diváků. I v případě Bábovek lze očekávat velký divácký zájem, knižní předlohy se od vydání v roce 2016 prodalo rekordních 160 000 kusů.

Radka Třeštíková k nápadu natočit takto populární knihu řekla:Realizovat film mě obvykle napadne, už když knihu píšu, slova si automaticky převádím do obrazu, občas dokonce dělím kapitolu tak, jak bych si ve filmu představila střih. O zfilmování Bábovek jsme s Rudou začali mluvit pár měsíců po tom, co kniha vyšla. Tedy v době, kdy jsem vůbec netušila, jak velký bude mít úspěch.“

Bábovky (Jana Plodková na place)

Radka Třeštíková prozradila, jak se rodilo herecké obsazení při psaní scénáře: Nějakou představu jsem měla, nějak jsem si postavy představovala při psaní knihy i při psaní scénáře, ale vyloženě na tělo jsme postavu nepsali nikomu, naopak jsme s tím obsazením úmyslně zamíchali, aby herci dostali role, které jim nejdou vyloženě po srsti, a ve kterých na ně diváci nejsou zvyklí.“ Rudolf Havlík k hvězdnému castingu doplnil:Finální obsazení je ohromné, plné talentů mladých i těch osvědčených. Obsazení jednotlivých žen pro nás byl očistec, protože jsme zvažovali každou postavu velmi pečlivě. Lenka Vlasáková hraje postavu Milušky, Bára Poláková přivede k životu postavu Karolíny a jejím partnerem je Rostislav Novák, Táňa Pauhofová jako Renata bude hereckou partnerkou Ondřeje Vetchého a Jana Plodková získala roli Lindy, ženy na okraji společnosti, která se snaží žít normální život. V rámci ústředních dvojic jsem počítal již od začátku s Ondrou Vetchým a Markem Taclíkem. Jiří Langmajer je můj kamarád a tentokrát je tak hodný, že nám spíše pomáhá dotvářet celý příběh v menší roli. Podstatné je, že se nám podařilo i do malých rolí sehnat skvělé herce, protože to bývá velká bolest českých filmů.“

Natáčení filmu Bábovky

Natáčení pod vedením potrvá až do začátku října a proběhne nejen v Praze a okolí v přilehlých satelitech, ale i v atraktivním Bangkoku, kde se bude točit jeden týden.
Film, který bude mít premiéru v září příštího roku, do našich kin uvede distribuční společnost CinemArt.

-red-
foto/video: CinemArt, Totalfilm.cz © 2019