Matky mají dotočeno, do kin jdou v listopadu (video)

Před pár dny skončilo natáčení nové české komedie Matky, která vyniká nejen skvělým obsazením, ale i tématem mateřství nahlíženým z několika úhlů. „Ve filmu se myslím najdou všichni – ženy těhotné, po porodu, s většími dětmi, ale samozřejmě i chlapi. Zkušenost s dětmi je prostě trvalá a my jsme se ji pokusili zprostředkovat s humorem,“ popsal snímek jeho režisér Vojtěch Moravec.

V hlavních rolích čtyř kamarádek, které řeší zejména své i cizí potomky, ale samozřejmě taky muže, vztahy, sex nebo rodinu, se představí Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Gabriela Marcinková a Sandra Nováková. Ta spolu se scenáristkou Vandou Zaplatílkovou Hutařovou stojí i za scénářem snímku ze života a o životě. Partnery hlavních postav ztvárnili Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Vladimír Polívka, Štěpán Benoni a Václav Neužil.

Matky – Štěpán Benoni, Gabriela Marcinková, Petra Hřebíčková

„Myslím, že se tady povedlo dát dohromady fantastické obsazení. Mám strašnou radost, že jsem měla možnost se na place potkat se všema holkama. Moc si jich totiž vážím jako hereček a mám je ráda i lidsky,“ svěřila se Hana Vagnerová, která hraje roli Sáry, maminky, která si porod a mateřství maluje v růžových instagramových barvách.

„Všichni herci jsou výborní, jejich reálné životy se dokonce trochu prolínají s těmi filmovými, a tak to všechno zapadlo,“ pochválil herce režisér Moravec, který i v menších rolích režíroval velmi zajímavé herecké osobnosti. Rodiči filmových rodičů se totiž stali například Viktor Preiss, Zuzana Mauréry, Ondřej Pavelka nebo Alena Mihulová.

Matky – Hana Vagnerová

I když téměř všichni herci a členové štábu mají děti vlastní, podařilo se v prázdninovém čase natočit všechno tak, jak si producenti představovali. Na place totiž vznikla skvělá parta. „S touhle partou se točilo opravdu skvěle. Bylo vidět, že všem na tomhle filmu strašně záleží a natáčení tak bylo moc příjemné. Vždycky jsem se na plac hrozně těšila,“ popsala svoje léto Petra Hřebíčková, představitelka Hedviky, maminky malého syna, která žije ve “zlaté kleci“.

Matky – Sandra Nováková a Václav Neužil

A její slova potvrdila i slovenská herečka Gabriela Marcinková. „Už na první čtené zkoušce, kdy jsem se seznámila se všemi kolegy, jsem měla pocit, že to bude fajn. A byla to velká radost. Bavilo nás to spolu, smáli jsme se vždycky celý den, i když jsme zrovna netočili. Zároveň si ale myslím, že to bude dobrý film,“ dodala filmová těhulka, která od prvního do posledního natáčecího dne nosila umělé bříško.

Film Matky je momentálně ve střižně a do kin by měl přijít už 26. listopadu tohoto roku.
Produkuje jej společnost Up&Up production Moniky a Jana Schwarczových, distributorem je společnost Bontonfilm.

-red- a G. Vágner
foto: Up&Up production © 2020
video: Totalfilm Media © 2020