V Česku vznikne hraný film z prostředí MMA, zapojí se i Oktagon

V tuzemsku vznikne celovečerní film z prostředí bojových zápasů MMA. Bontonfilm se společností love.FRAME získali strategického partnera, společnost Oktagon MMA. Oktagon je největší Česko-Slovenský organizátor turnajů smíšených bojových umění MMA a stojí za současnou popularitou MMA u nás. Uzavřená dohoda a spolupráce s Oktagonem znamená pro producenty důležité partnerství, které se projeví v samotné podobě filmu a jeho autenticitě. Vedle znalosti prostředí a sportovní supervize může film využít i rozsáhlou fanouškovskou základnou Oktagonu.   

Svět MMA je specifické prostředí plné extrémů, které je potřeba znát zevnitř. To, že se chlapi sejdou, perou se a lidi fandí, je jen viditelná špička. Vstup Oktagonu do filmu nám přinese opravdovost a nezbytné detaily pro scénář a také nedosažitelné možnosti pro samotné natáčení,“ říká jeden z producentů Ondřej Kulhánek z Bontonfilm Studios.

„Máme k tomuto sportu sami dost blízko a známe ho, ale i tak je velmi úzká spolupráce s Oktagonem pro film zcela zásadní a vlastně jediná možná,” doplňuje Jakub Eliášek z love.FRAME, jenž se v prostředí MMA sám pohybuje.
Chceme natočit silný příběh a celkově syrový drsný film. Naším vzorem co se týče emocí a dopadem na diváka je Warrior s Tomem Hardym,“ dodává jeho kolega Vojtěch Frič. Vidíme ve filmu silné téma a žánr, který tu dlouho nebyl. Podobný film byly naposledy snad Pěsti ve tmě.“

Warrior (2011)

Vývoj filmu bude probíhat v letošním roce, v roce 2022 bude probíhat trénink, fyzická příprava a samotné natáčení, premiéra v kinech je v plánu na rok 2023.

Věříme, že tahle spolupráce může přinést něco výjimečného jak pro náš sport, tak pro sportovní fanoušky obecně. Myslím, že parta lidi, která se tady dává dohromady je schopna udělat film, na který budeme hrdí a na který budou chodit lidi. Když se o takový film máme pokusit, tak u toho OKTAGON musí být. Tuhle šanci určitě dlužíme našim bojovníkům i všem, kteří se okolo MMA točí. A hlavně našim fantastickým fanouškům,“ říká ke vstupu do filmu jeden ze zakladatelů a majitelů Oktagonu Ondřej Novotný.

Když si představím, jaké scény se díky vyprodaným halám dají dělat a jak natěšení budou všichni z naší strany, kteří se kolem toho jen ochomýtnou, tak věřím, že to bude skvělá zábava a šance pro nás všechny ukázat, co umíme,“ dodává Novotný.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ondrej Novotny (@ondrejnovotny)

Bontonfilm Studios a Oktagon spolu v současnosti připravují dokument Karlos o Karlosovi Vémolovi, nově uzavřená dohoda však znamená pro Oktagon vůbec první vstup do oblasti hraného filmu.

Producenti Bontonfilm Studios a love.FRAME spojili v posledních letech své síly hned u několika projektů. Společně připravili komedii Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel, která čeká na uvedení, romantickou komedii LOVEní Karla Janáka, a právě natáčí dobové drama SLOVO Beaty Parkanové. Dále pak filmy Backstage či Tichý společník.

-red-
zdroj: L. Vedral
foto: Bontonfilm © 2021