Kdyby radši hořelo: Krobot a Isteník řeší zakázanou pomlázku (video)

Letošní Velikonoce budou poznamenány řadou restriktivních omezení a podobnou situaci bude řešit i Miroslav Krobot nebo Michal Isteník v připravované komedii Kdyby radši hořelo. „Zakázaná pomlázka?! To je útok na naše tradice,“ rozčiluje se postava velitele místních hasičů v ukázce z filmu. Scénář k němu a s ním i zvláštní průběh Velikonoc začal vznikat už v roce 2017, tedy před plnými čtyřmi roky. Podívejte se na velikonoční ukázku.

Kdyby radši hořelo je především velikonoční film. Děj se odehrává od Zeleného čtvrtka do úterý po velikonoční pomlázce. Scénář vznikal již od roku 2017 a všechny paralely s pandemickou atmosférou loňských a letošních Velikonoc jsou čistě náhodné. Některé podobnosti však zesilují aktuálnost filmu tak, že jsme se rozhodli vám již tyto Velikonoce ukázat první záběry z filmu, říká režisér a scenárista filmu Adam Koloman Rybanský. „Když jsme tyhle situace psali, používali jsme hodně nadsázku a absurditu. Nečekal jsem, že se to brzy stane skutečností… „ dodává Rybanský.

Kdyby radši hořelo – režisér Adam Koloman Rybanský na place

Sbor dobrovolných hasičů jedné vesnice bude ve filmu čelit úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život v jejich vsi totiž zničí podezření na akci teroristů. Hrdinové filmu si proto budou přát, „kdyby radši hořelo“. Ve filmu se představí Miroslav Krobot, Michal Isteník, Anna Polívková, Albert Čuba, Jiří Vymětal, Marek Pospíchal nebo Vladimír Škultéty.

Kdyby radši hořelo – Michal Isteník a Miroslav Krobot

Film se začal natáčet na podzim, hlavní část probíhala letos v únoru a březnu. Tvůrci se nyní věnují práci ve střižně a premiéra filmu je v plánu na jaro příštího roku „Doufáme, že v tu dobu Velikonoce s restrikcemi už zase jen ve filmu. V reálném životě snad už půjde jen o vzpomínku na nevšední období našich životů,“ věří Adam Koloman Rybanský. „Přejeme všem veselé a klidné Velikonoce.

-red-
zdroj: Bontonfilm © 2021