Princ Mamánek: Jan Budař točí pohádku, bude hrát syna představitelky Arabely

Jan Budař začne po několika letech příprav natáčet výpravnou filmovou pohádku Princ Mamánek podle své vlastní stejnojmenné knihy. Film natočí jako režisér a zároveň ztvární hlavní postavu rozmazleného prince Ludvíka, který je nucen vypravit se do světa. Krále bude představovat Martin Huba a v roli královny a donekonečna pečující Ludvíkovy maminky se před filmovou kameru vrátí Jana Nagyová, představitelka nezapomenutelné Arabely. Obhroublého rytíře a průvodce hlavní postavy na dobrodružném putování si zahraje Ondřej Vetchý. 

Jan Budař jako Princ Mamánek

„Vím, že je moudré obklopit se v daném oboru těmi nejlepšími,“ komentuje Jan Budař hereckou sestavu i další tvůrce, kteří se na filmu budou podílet. Film nasnímá kameraman Jan Malíř, kostýmy připravila návrhářka Michaela Horáčková Hořejší, o filmové masky se postará Eva Ungrová. V dalších rolích se představí Veronika Kubařová, Vladimír Javorský nebo Boleslav Polívka jako hrobař Hrouda.

Jan Budař

Těsně před první klapkou probíhají zkoušky kostýmů a poslední přípravy, natáčet se začne začátkem září na zámku Dětenice, kde tvůrci najdou královský zámek nebo obyčejnou středověkou krčmu a kde podle legendy Mamánkův příběh Jana Budaře napadl. Pohádka bude vznikat až do poloviny října a štáb se během natáčení přesune i na Pohansko na jižní Moravě, do Lednicko-Valtického areálu, do Žehrovské obory v Českém ráji nebo do kokořínských lesů.

„Je to pohádka o dospívání, o lásce a taky o překonání strachu ze smrti,” popisuje Jan Budař.

čtěte také: Jan Budař v roli Čapka: Takový film tu dlouho nebyl

Princ Ludvík Otomar Karel XII. zrozený Vznešený je velmi spjatý se svou milující maminkou, královnou Ludmilou. Jenže Ludvík je princ už poněkud přerostlý, je mu 39 let. Bojí se skoro všeho, do ženění se nežene a většinu života se poflakuje po přepychovém zámku a přilehlých oborách. Moudrý král Radomil mu proto připraví nečekaný dárek – princ se jednoho rána probudí v lese v obyčejných šatech a v doprovodu drsného rytíře Hudrovala se má vydat do světa, aby poznal, co je život a snad konečně dospěl. Na velké dobrodružné cestě ho čekají věci, o kterých zatím jen četl v knihách. Potká mocného čaroděje, zlé čarodějnice, ducha i samotnou paní Smrt… a možná najde i lásku svého života.
Co na to všechno řekne maminka? A bude spokojený otec král?

Jan Budař /třetí zprava/ po boku tvůrců filmu Jan Žižka (foto: Totalfilm Media)

„Přeji si, aby Princ Mamánek byl vtipný a moudrý film, který budou milovat děti malé i ty dospělé,“ doufá před první klapkou Budař.

Jan Budař píše a ilustruje knihy, skládá hudbu, zpívá své písně. Jako herec hrál nespočet rolí a získal čtyři České lvy. Princ Mamánek je jeho debutem coby režiséra a producenta celovečerního filmu.

Premiéra je plánována na září 2022. Distributorem je Bontonfilm.

-red-
zdroj: Bontonfilm 
foto/video: Budhar Film © 2021