Být chlap bolí – Jak se točil fotbal v Po čem muži touží 2

Marek Taclík tvrdí, že být chlap bolí. Nové video z placu Po čem muži touží 2 ukazuje zákulisí natáčení scén fotbalu, který podle tvůrců k mužskému světu nevyhnutelně patří.

Psycholožka Irena (Anna Polívková) zapíjí zklamání z rozchodu s přítelem a vysloví bizarní přání: chci bejt chlap! Ráno se probere v těle muže (Jiřího Langmajera) a dostane šanci zjistit, jací chlapi vlastně doopravdy jsou. Mužský svět je ve filmu spojen také s amatérským fotbalovým týmem, který Marek Taclík coby Radim trénuje. Irena v mužském těle se v tréninku s míčem poněkud nepotkává, ale nakonec má možnost naskočit do klíčového zápasu mezi FK Zlíchov 1914 a FK Senohraby. Do zápasu naskočil v rámci natáčení i známý fotbalový internacionál Vladimír Šmicer.

PMT2-Fotbalovy-zapas

„Když jsme točili fotbalový zápas, měli jsme to vymyšlené, aby nějak dopadl a vlastně vše bylo předpřipravené. Problém byl v tom, že Mára Taclík dal tolik gólů, že jsme nakonec museli výsledek zápasu změnit tak, abychom tam všechny ty záběry mohli dát, protože ty situace byly strašně vtipné, měly báječný timing, v tom filmu jim to neuvěřitelně sekne a sluší,“ říká režisér Rudolf Havlík.

Po čem muži touží 2 je volným pokračováním divácky nejúspěšnějšího českého filmu roku 2018. V kinech ho uvidíme od 21. dubna.

-red-
zdroj: Uljana Donátová
foto/video: CinemArt, Totalfilm Media © 2022